Osman Üzen Couture

29 yıldır sektördeyim. İstanbul Nişantaşı’nda kişiye özel haute couture ürünler dikiyorum. Aynı zamanda boş zamanlarımda özel ders vermekteyim. 500’den fazla kişiye birebir özel ders verdim. Bu kişilerin %80’i moda tasarım mezunu ve giyim öğretmeniydi. Şaşıracağınızı biliyorum, ama bu işin okulunu okumayan kişiler daha çabuk ve hızlı öğreniyordu. Bunun sebebi gerçek hayatla okuldaki bilgilerin asla örtüşmemesiydi. Moda tasarım mezunları göğüsle bel hattını birleştirdiğimde “12 ile 14 birleştirmiyormuyuz?” demeleriydi.

İşlem basamaklarını ezberlemek çok tehlikelidir. Neyi neden, niçin yaptığını bilmek çok önemlidir. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre sanatsal faaliyetlerde doğaçlama yapanların %99 başarılı olmuştur. Akademik teknik bilgilerle çalışıp kutunun içinde kalanların sadece %1 başarılı olmuştur. Sloganımız “Moda doğaçlamadır” ve kalite konusunda garanti veriyorum.

Bu işin alt yapısından en alttan başladım: çıraklık, model makinacılık, modelistlik, stilistlik, tasarımcılık. Şu anda ofisimde kişiye özel abiye, nişanlık, gelinlik, tunik, ferace, günlük kıyafetler tasarlayıp, sizlere özel dikmekteyim. Firmalara kalıp serileme, numune dikimi, çoğaltma, haute couture uygun kaliteli hizmet vermekteyim. Aynı zamanda piyasa mantığına uygun bir şekilde birebir elde modelistlik ve Gerber V8, dikiş terzilik, kıyafet dikimi eğitimi özel ders vermekteyim.

özel ders amacım aslinda para kazanmaktan ziyade tutkumu paylaşıyorum burda hemde boş zamanlarımı değerlendiriyorum kisinin kendi kıyafetinin kalıbını çıkarıp dikebilimesi bana inanılmaz bir mutluluk veriyor Instagram da yüzlerce ders verdigim insanların gerçek yorumlarını inceleyebilirsiniz ders almak isteyenlere tavsiyem Alaylı bir modacıdan ders almaları gerçek hayatla okul kurs üniversitesi deki bilgiler çok farklıdır 29 yılda binlerce insanı sıfırdan giydirmiş bir modacı olarak bu işi aktif olarak yaşayan binlerce insanı sıfırdan giydirmiş bir modacıdan ders almaları illaki benden ders almalarına gerek yok  ders verdiklerimden bazıları moda evi terzi açtılar bazıları hobi olarak kendilerine kıyafet dikiyorlar inanılmaz bir mutluluk veriyor bana bunlar bilgi paylaştıkça değerlidir saygılar hörmetler moda evimde işlem basamakları olmadan metotsuz pratik kişiye Özel birebir özel ders veriyorum moda evim İstanbul Nişantaşında saygılarımla 

 Bütün metotları yırtın kendiniz için düşünmeyi tekrar öğrenin herkes düşünebilir önemli olan özgür düşünebilmektir dikiş ve kalıp sıkıcı metotlarla yapılmamalı keyif alarak eglenerek yapılmalı dikiş ve kalıp aynı zamanda bir sanat terapisidir derslerin eglenceli verimli geçmesi öğrencinin bir sonraki dersi sabırsızlıkla beklemesi paha biçilemezdir eglenerek ögrenmek zor degil burda insanlar hem para harcayıp hem sıkıcı metotlarla zamanını boşa harcamamalıdır ben osman üzen 29 yıllık meslek hayatımda alaylı olarak başladığım mesleğimde çıraklık regolacılık makinacilik modelistlik tasarimcılk aşama aşama yükseldiğim bu meslekte hala ilk günkü aşkla Nişantaşı ofisimde modanın kalbindeyim özel dikim yapmaktayım bilinenin aksine Nişantaşı’nda Bir çok meslektaşımla zorlu modellerde bir araya gelip yardımlaşıyor iştişare yapıyoruz ve  bu modelin kalıbını nasıl daha pratik hızlı çıkarabiliriz nasıl daha hızlı dikebiliriz yardımlaşma içindeyiz ders alacaklara mutlak tavsiyem 1000 lerce insanı 0dan giydirmiş bir modacıdan ders almalarını tavsiye ediyorum zaten ders alanların büyük kısmı moda tasarım mezunları giyim ögretmenleri ve özel kurs bitirip belge sahibi insanlar zaten mantıklı düşünürseniz kitabı ezberleyiz neyi neden niçin yaptığını bilmeyen 1 kişiyi bile giydirmemis birisi size bunu ögretemez bu işte en iyi oldugumu asla idda etmiyorum benden çok daha iyi üstadlar var ders almak isteyenlere nacizane tavsiyem bu işi yaşayan 100 lerce 1000 lerce insanı sıfırdan giydirmiş bir modacıdan ders almaları nişantaşı piyasasında yüzde 99 u akademik teknik bilgileri metotları kullanmıyor sebebi gerçek hayatla akademik teknik bilgiler örtüşmüyor  sanatsal faliyetlerde dogaçlama yapanların yüzde 98 başarılı olurken akedemik teknik bilgilerle çalışanların yalnızca yüzde 1 başarılı olmuştur  

Ölü ozanlar derneği Dead Poets Society filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ederim  Modern toplumların bizi bir tür kalıba sokup, herkesi benzer ürünler haline getirip size nasıl bir hayatın daha iyi olacağını dayatarak, aslında olmadığınız kişiliklere yönlendirdiğini görüyoruz. Sizin lüks bir eviniz olmalı. Lüks bir arabaya binmelisiniz. En güzel kıyafetleri alıp, son model telefonlara sahip olmalısınız. Her şeyin en son çıkanına sahip olmalısınız ki mutlu olasınız! Acaba bu mutluluk mudur ? Hiç ölmeyecekmiş gibi yıllarca çabalayıp moderliğin dayattığı gibi sürekli borç altında yaşayarak, sürekli bir telaş içinde yaşayarak ömrümüzü tüketmek. Bu mutluluk mu acaba ? Yoksa sadece bazıları böyle olması gerektiğini düşündüğü için bizde mi böyle yaşıyoruz. Filmin ana özetine gelecek olursa kutunun dışına çıkmak özgür düşünmek doğaçlama yapabilmek metotların teknik bilgilerin dayatılan kalıpların dışına çıkabilmek aynı yola daha kısa yoldan ulaşmak ve en önemlisi capri diem anı yaşa günü kavra….

Moda evimde sektöre yeni sanatkarlar kazandırmaktan ayrı bir mutluluk duymaktayım. Aynı zamanda butiklere serili ürün dikimi yapmaktayım. Kişiye özel dikim yapıyorum. Ayrıca, sadece İstanbul olmak kaydıyla yüz yüze birebir özel dikiş modelistlik dersi vermekteyim. Unutmayın, sloganımız “Moda doğaçlamadır”. Doğaçlama yapamıyorsanız, akademik teknik bilgilerle 30 yılda eğitim alsanız başaramazsınız. Bunu unutmayın. Son söz: “Moda doğaçlamadır.”

kişiye özel abiye elbise özel dikim sadece hayal edin .

Tıklayın ve randevu oluşturun

Hizmetlerimiz

kişiye özel abiye dikimi

24 Saatte Acil Abiye Dikimi

Özel Dikimler İçin Whatsapp’tan Yazarak Randevu Alabilirsiniz.

Randevu Ve Bilgi Al
metotsuz pratik özel dikiş dersi

Özel Dikiş Dersi

Özel Dersler İçin Whatsapp’tan Yazarak Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

Randevu Ve Bilgi Al
Udemy egitimini indirimli satın alabilirsiniz

Udemy Eğitimi

Udemy Kursumu Whatsapp’tan Yazarak indirim kuponu alıp indirimli satın Alabilirsiniz.

Randevu Ve Bilgi Al

Sizlerden Gelen Değerli Yorumlar

İnsagram’dan Diğer Yorumları İnceleyebilirsiniz

Osman Bey’den ders alıyorum kendisi ders anlatım şekli pratikleriyle işi hızlı öğrenmede öğrencisine güven veren ve hıc dikişi oturmamış biri olarak beni 2 dersten sonra bırcok konuya hakim hale getirmiş, ezberlerin dışına cıkan detaylarını ince ince acıklayıp anlatan harika bir hoca. Kesinlikle dikiş modelistlik öğrenmek isteyen herkesin ilk başvurması gereken bir eğitmen kurslardan okullardan yıllarca alamayacağınız bılgilere sahip olacagınız derslere en kısa sürece hakim olacaksınızdır. Teşekkürler Osman Hocam iyiki varsınız

littleangelsbutik

Osman Bey ile ikinci dersimi bitirdim. Pratik bir sekilde dersi isliyoruz, anlamasi kolay ve ezbere dayali olmadan anlatiyor. Dersten sonra ogrencilerine verdigi videolar, derste ogrendiklerinizi istediginiz zaman hatirlamaniz ve pekistirmeniz icin bir arac oluyor. Pratik ve ogretici bir egitim icin tesekkur ederim.

irmakaltinay

Bütün bildiklerinizi unutun. Osman bey bu işin gercekten ustası, okulunu okumuş kurslara gitmis biri olarak soyluyorumki ben hicbirsey bilmiyormusum. Bu işi yapmak ogrenmek isteyen herkese gözü kapali tavsiye edebilecegim tek insan kendisi. Ilk dersin sonunda her kalibi cikarabilirim cesaretini herkesin yasamasini isterim. Kendisine tum bilgi ve deneyimini paylastigi icin teşekkür ederim

cgd_yl

Osman hocam için dikiş meslek değil yaşam biçimi olmuş . Sıfır dikiş bilen beni ikinci derste kendime güvenir hale getirdi . Daha yolum uzun ama Osman hocamla bu yolun çok daha kısa ve eğlenceli olacağını fark ettim . İyi ki yolum sizinle kesişmiş. Çok çok teşekkür ederim .
Bu arada elbise şahane ellerinize sağlık ??

sevgicetin_

İlk dersin sonun ölçü almayı öğrenmiş, kalıbı kumaşa uygulamış, dikmiş ve ütülemiş oluyorsunuz. Her bir aşamayı detaylarıyla uygulamalı olarak gösteriyor ve dersin sonunda kendi emeğinizin olduğu bir kıyafeti giymenin mutluluğunu yaşıyorsunuz. Cesaretle yol göstericilik yaptığınız için teşekkürler Osman hocam ????

pamuktan_isler

Bugün ilk dersimi aldım Osman Bey’den. Gerçekten engin bilgileri ve pratik anlatımıyla çok güzel bir ders oldu. İlk dersten kalıp çıkarıyor ve çıkardığımız kalıbı dikiyoruz.Diğer dersleri dört gözle bekliyorum. Kendimi ilk dersten çok geliştirdiğimi hissediyorum. Osman bey’in güzel ve detaylı anlatımı için teşekkür ediyorum.

seherosk

Videolar

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Profesyonel Çözümler